Vyhlášení Rady třinácti ke kauze Satanova komunita

Vyhlášení Rady třinácti ke kauze Satanova komunita

Zdravíme všechny členy a sympatizanty Prvního Česko – Slovenského Chrámu Církve Satanovy, jakož i širokou veřejnost. V posledních týdnech se po sociálních sítích šíří fabulace a polopravdy o našem Chrámu a jeho členské základně. Ten, jak se zdá, se stal trnem v oku  nově vzniklé Satanově komunitě. Ta je původcem těchto útoků a bez zjevné příčiny se vůči nám neustále vymezuje. My se však nehodláme nechat zatáhnout do této žabomyší války, kterou se snaží rozpoutat s naším Chrámem. My na takovéto šaškárny a klauniády opravdu nemáme čas. Čelní představitelé naší organizace jsou totiž zaneprázdněni natáčením reportáží a poskytováním rozhovorů, pořádáním přednášek, určených pouze pro zvané, psaním povídek a další uměleckou činností, či se věnují sportovním aktivitám a osobnímu rozvoji, přesně v souladu se satanskou filosofií, která klade důraz na kvalitu jednotlivce. Nemáme zapotřebí se zviditelňovat, my už totiž vidět jsme. Ani neusilujeme o co největší členskou základnu, nejsme žádní političtí aktivisté. Nám nezáleží na kvantitě, ale vždy klademe důraz na kvalitu. Za samozřejmost považujeme u všech satanistů jistou míru inteligence. Z těchto důvodů doporučujeme, aby jste nepodléhali negativním emocím, které se v širší veřejnosti snaží Satanova komunita vyvolat a namísto toho se řídili chladnou logikou, podepřenou fakty. Proto prostudujte všechny dostupné materiály vydané naším Chrámem a poté si je porovnejte s účelovými tvrzeními, které o nás šíří Satanova komunita. Následně, prosím, obraťte svoji pozornost na Satanovu komunitu a osobu jejího předsedy. Pokud si dáte tu práci a prověříte jeho dřívější aktivity, lépe tak porozumíte vzniklé situaci. Doporučujeme všem důkladně prostudovat tento odkaz: http: //perfect-world.cz/oficiální-informace-dukazy-a-fakta-ke-kauze-jakub-sobek  a následně si tvrzení v něm obsažené ověřit i jinde. S pozdravem,

Rada Třinácti

Comments (35)

 • Zdeněk Ullrich Reply

  Členem Satanovy komunity jsem byl asi týden. A satanžel musím konstatovat, že se satanismem, jak jsem ho vždy znal a vnímal, to nemá téměř nic společného. Občasná názorová shoda v jednotlivých tématech je brutálně válcována způsobem jejich uchopení. Základním hnacím motorem SK pohledu totiž není svoboda, ale moderní pojetí levicového liberalismu, primárně cílícího na otázku rovnosti. Z tohoto hlediska působí občasné odkazy SK na Friedricha Nietzscheho spíše jako špatný vtip, neboť on sám socialismem a rovnostářstvím nejenom pohrdal, ale navíc ho považoval za víceméně sekulární křesťanství. Docela to do sebe ale zapadne, když si člověk uvědomí, že zakladatel komunity Satanovy měl ještě asi rok zpátky komunitu Kristovu.
  Čtenář mého komentu si zde asi klade otázku, proč jsem se tedy přidal. Lákalo mne být poblíž skupiny lidí se zájmem o satanistickou či satanismu nějak blízkou filosofii. Odkazy na liberalismus mne sice děsily, ale ve skrytu duše jsem doufal, že prostředí uvnitř bude svobodné a diskuse zapříčiní, že se hrany obrousí a chytne to nějakou rozumnou formu. Jednoduše jsem tomu dal šanci. Ukázalo se však, že hlavním kritériem není schopnost nad tématy uvažovat, ale mít na ně správný politický názor.
  Na mé již neplatné členské kartičce stojí nápis: „Rouháním ke svobodě.“ Jak jsem již psal, trvalo mi cca týden, možná dva, než jsem se prorouhal k té svojí. Co k tomu bylo třeba? Veřejný distanc od nějaké ultralevicové skupiny, na kterou SK odkazovala, kombinovaný s výzvou, aby nebyl satanismus degradován politikou, kor tohoto typu. Byl jsem bez pardonu smazán, a to s doplňujícím sdělením, že spolupráce s antifašistickými skupinami bude nejenom pokračovat, ale jsou v plánu i společné akce.
  Mám-li definovat své pojetí satanismu, označil bych ho za cestu, která se neustále mění a klikatí s ohledem na okolní situaci, ale někde v dálce ji jako jasné, ale zároveň nikdy plně neuchopitelné body svítí majáky svobody, rozumu, sebereflexe, hrdosti, individuality a síly. Možná to zní až moc poeticky, skoro až pateticky, ale je to právě určitá neuchopitelnost, která satanismus dělá satanismem. A takové hledisko logicky vylučuje jak politické, tak náboženské dogma, přičemž zároveň činí satanismus nadčasovým… A stojícím v opozici jak vůči pojetí v Satanově komunitě, tak vůči pojetí jejího amerického vzoru, The Satanic Temple.

  20. 5. 2019 at 10:28
  • Kristýna Reply

   Stalo se mi to samé, právě teď. Vyhazov bez důvodu, jen jsem kladla otázky na které mi nemohli rozumně odpovědět a jeste mě na závěr označili za ‚trapku‘. Jsem ráda že jsem zabloudila sem a mam možnost číst plnohodnotné články.

   4. 6. 2019 at 0:18
   • Zdeněk Ullrich Reply

    Na facebooku mě najdeš pod stejným jménem, jako jsem uvedl tady. Docela rád bych pokecal a porovnal tvoji zkušenost se svojí, takže jestli chceš, ozvi se mi tam. Dovedu si ale ten krátkej proces představit. Tvrdě se u nich mažou i naprosto legitimní dotazy. Radši ani nepřemýšlet, kolik toho takto zmizelo. Já se třeba ptal na to, v čem satanismus SK překonává moderní levicový liberalismus, protože se mi zdá, že ho, vyjma symboliky, spíš napodobuje. Případně jestli si jsou jistí, že LGBT komunitě pomáhaj jako celku, když se chtěj účastnit gay pride, protože jsem se setkal i s názory lidí z této komunity, kterým pride spíš život komplikovala, protože je samotné pak každý v okolí považoval za to, co viděli v médiích pochodovat na pride, totálním exhibicionismem počínaje, spojením s ultralevicí konče … smazáno, smazáno. Na sabatu se diskutovat dalo, ale na fb je naprosto totalitní cenzura. Pro mě osobně je tohle pošlapáváním svobody, se kterou jsem si vždy satanismus spojoval. Podobné jednání bych čekal spíš od sekty a bylo pro mne velkým zklamáním.

    5. 6. 2019 at 19:29
    • Roman Reply

     přesně, napsal jsi to perfektně, já zatím u nich jsem, protože je to docela psina, jak jsou blbí 😀

     27. 8. 2019 at 0:02
  • Michal Novotný Reply

   Tomu se říká moderní satanismus příteli

   27. 3. 2020 at 11:51
  • Wikky Reply

   Nyní jsem ještě stále členem SK, ale abych pravdu řekla, velice se za to stydím. Několikrát jsem členy konfrontovala s názorem, že se prezentují jako šašci a jsou všem pro smích. Byla jsem to já, komu se vysmáli. Na nepříjemné otázky neodpovídají, pouze z člověka udělají debila a nastává další výsměch. Debaty se vedou ve stylu ,,Já jsem řekl tohle, ostatní se mnou souhlasí a tvůj názor mě nezajímá!,,

   21. 6. 2020 at 17:47
 • Michal Jiřinec Reply

  Máte naprostou pravdu. S takovými hlupáky, kteří stejně prahnou jen a pouze po konfliktu, který by pro ně byl jakousi formou reklamy, nemá cenu bojovat. A už vůbec ne s těmi, kteří se nazývají satanisty, ale vede je člověk, který střídá víru a filozofické směry, jako ponožky.
  Znovu se ukázalo, že staré dobré přísloví – moudřejší odstoupí – je pravdivé.

  23. 5. 2019 at 21:54
 • Karel Veselý Reply

  To co předvádí Satanova komunita nemá se satanismem kromě názvu nic společného. Je to jen nafouknutá bublina, která snad brzy splaskne. Nenechte se otrávit útoky těch kindersatanistů. Nesahají vám ani po kolena. Lidé vědí co vše jste v životě už dokázali. Je to obdivuhodné a pochopitelně to vyvolává závist. Je jedno co kdo povídá za člověka hovoří jeho skutky. A za členy Chrámu C.S je vidět obrovský kus poctivé práce. Jsou prostě lidé co tvoří, tak jako vy a pak jsou ti co nic neumí a tak boří. Vy nemusíte poničit památník americké armádě v Plzni aby jste se zviditelnili. Vy už totiž desítky let vidět jste a pro mě je to krásný pohled.

  29. 5. 2019 at 13:54
  • Adam Sobotka Reply

   Zdravím, jsem už šestým rokem plným sympatisantem a samoukem satanismu jak filosoficky tak rituálně a hrozně jsem se v životě napálil v různých takzvaně pozitivních náboženstvích. počínaje hnutím New Age, až po křesťanství a jsem nesmírně vděčný životu za velkého osvoboditele Antona Szandora LaVeye a jeho Satanskou bibli která se mi stala celoživotní modlou a ikonou – samozřejmě lidově řečeno. A musím konstatovat že právě důvodem je to, že posílila moji osobnost přestože začátky byly dost krušné. A abych se dostal k tématu – mně osobně přišly ty videa ze Satanovy komunity z politického hlediska značně podezřelé protože mě děsí že ten chlapeček na youtubu co hulí brko jak nějaký hipík podporuje migraci a vůbec co ostatně, jeho názory a postoje mi přijdou taky od satanismu dost vzdálené, jen jinou extrémní formou než to středověké podhoubí teistické černé mše založené na obětování nemluvňat atd. Takže jsem opět vděčný Univerzu – že jsem narazil na tento článek s odkazem na Kubíčka a udělal si jasno. Fandím vám a vážím si vaší píle a inteligence. Satanas vobiscum.

   9. 6. 2019 at 4:30
   • Pavel Brndiar Tau-Paulus Reply

    Děkuji za vyjádřenou podporu.

    9. 6. 2019 at 14:36
    • Hana Reply

     A já děkuji za váš drahocenný čas. AidaWedo

     1. 3. 2020 at 8:33
  • Pavel Brndiar Tau-Paulus Reply

   Děkuji za vaši podporu. Moc si toho v Chrámu vážíme. Nemohli jsme si nevšimnout, jak jste v tomto ohledu aktivní a že vás útoky na naši organizaci nenechávají lhostejným. Osobně si ale myslím, že je zbytečné, abyste se i nadále zatěžoval Satanovou komunitou. Nenechte se okrádat o svůj čas. Zejména ve vašem případě, kdy je čas opravdu vzácný. Doufám, že se po vašem návratu z Ameriky opět osobně setkáme. Ještě jednou děkuji a ať se vám daří.

   9. 6. 2019 at 15:10
 • Adam Sobotka Reply

  Díky za užitečné informace. Mně se ty videa „Satanovy“ komunity zdály poněkud vzdálené skutečnému satanismu, jen v opačném extrému ke středověké černé mši založené na sekání hlav dvouletým chlapečkům pro dosažení účinků kouzla na splněné přání. Navíc mě značně vyděsil jeho shovívavý postoj k islámským terroristům. A navíc hulí jointy jak nějaký hipík. Anton LaVey řekl psychedelismu přece jasné ne. Fandím vám a snažte se nezaniknouti leč pokud ano, usilujte o svůj zánik jen dle Nietzscheho pojmu což v jistém úhlu pohledu děláte. Vážím si též inteligentních a vtipných názorů pana Valtera z Root. Satanas vobiscum.

  9. 6. 2019 at 5:32
 • Eduard Staněk Reply

  Vedoucí jedinec tzv. „Satanovy komunity“ je zoufalý egocentrista, který se svým lhaním a plácáním neuvěřitelných nesmyslů pouze dožaduje naší pozornosti. Jedná se o neschopné individuum, které se chce podvody a lhaním přiživovat na naší práci, kterou konáme již posledních cca 32 let a jejíž výsledky jsou neoddiskutovatelné. Pokud by tomu tak nebylo, musel bych vedoucího „Satanovy komunity“ považovat za mentálně zaostalého jedince a jeho členy za slaboduché, protože není nic jednoduššího, než si pravdivé informace dohledat. Bohužel v době sociálních sítích můžou i takový narušení jedinci někoho zaujmout. Není první a určitě ani poslední. Doporučuji toho idiota ignorovat, vždyť jak praví klasik „Orel much nelapá“

  10. 6. 2019 at 14:05
 • Zelfosfór Reply

  Oč ve skutečnosti jde jsou věci v pozadí toho všeho, pod povrchem. Lze to popsat jako magická válka mezi (na straně jedné) silami kolektivního nevědomí, které kolektivizují osobnost a jejich cílem je využití technologické singularity (člověk – biorobot), a (na straně druhé) realizovanou individualitou (člověk – svrchované bytí). Ta entita kolektivního nevědomí paroduje satanizmus, ale ve skutečnosti jde o saturnizmus (ne náhodou se Vatikán dříve nazýval Saturnia). Nevědomé masy ale představujou hodně záludnou sílu, takže bych to moc nepodceňoval a začal tomu zavčasu šlapat na krk. { Meon kontra Aeon – http://www.63plus1.cz/2019/06/meon-kontra-aeon/ }

  10. 6. 2019 at 19:54
  • Hana Reply

   Jestli se mohu přidat a vyjádřit se k tomuto článku Zelfosfór. Souhlasím, myslím si to samé.

   21. 12. 2019 at 21:53
   • Hana Reply

    Je to neskutečná lumpárna.

    7. 2. 2020 at 6:58
 • Lilith Reply

  Dobrý den.
  Jsem věřící od mala rozhodla jsem se spojit se s podobnými lidmi nebo člověkem.
  Dáte mi prosím na někoho kontakt ?
  Chci si s někým věřícím a zkušeným promluvit o tom co jsem zažila .
  Potřebuji někoho k sobě a udělat speciální rituál.
  Help
  Satan je náš pán !

  12. 6. 2019 at 21:14
  • John Reply

   Dobrý večer, dnes již pravděpodobně reaguji opožděně na Váš dotaz. Pokud je ještě aktuální, můžete mě kontaktovat na e-mail.

   13. 8. 2019 at 20:51
 • John Reply

  Již včera jsem reagoval k jinému článku. Dnes bych rád uveřejnil odkaz na článek k tomuto tématu. https://www.google.com/amp/s/www.reflex.cz/clanek/komentare/94075/rozhovor-jxd-se-sefsatanem-smrdite-nebo-satanismus-jen-predstirate-kvuli-financnimu-zisku.html%3famp=1. Ave Satanas.

  13. 8. 2019 at 19:50
 • rohir Reply

  To je sranda :-))) Líbí se mi, jak tady naříkáte nad tím, že vás někdo vyloučil z komunity kvůli otázkám :-)) Ale nejednotnost, vzájemná řevnivost a spory kvůli malichernostem – to je přece nedílná součást filozofie, kterou zastáváte. Nemůžete být zároveň sobečtí a obětaví, elitářští a empatičtí, sebestřední a zároveň pomáhat druhým a mít trpělivost s jejich námitkami:-)) Proto také satanismus v souboji s křesťanstvím prohrál. Vemte si takové Husity – to byli ukázkoví satanisti, a jak to s nima dopadlo? Rozdělili se na 28 sekt a vzájemně se upalovali, vraždili, pronásledovali. Je vás tady v ČR co by na prstech jedné ruky napočítal, ale už teď se hádáte o blbosti jako malý děcka. Jste pravdu srandovní :-)))

  1. 9. 2019 at 9:21
  • Věra Provazníková Reply

   Rohir : Spory a nejednotnost se občas projeví v každém společenství, at už je náboženské či politické. Ale i když v sobě mají lidé zdravou dávku egoismu, mohou spolupracovat na společné věci. A to se také děje.

   8. 9. 2019 at 19:28
  • Milan Reply

   Rohir – „Nemůžete být zároveň sobečtí a obětaví, elitářští a empatičtí, sebestřední a zároveň pomáhat druhým a mít trpělivost s jejich námitkami:-))“ Opravdu ne?? Nevyrovnaný, slabý a labilní jedinec s tím problém má, člověk s naplněným, zdravým egem rozhodně ne 🙂

   22. 10. 2020 at 23:53
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Ať je to se Satanovu komunitou jakkoliv, mně často magie nechává na pospas náhodě ve kterou odmítám věřit a navíc na rozdíl od Církve Satanovy se více opírají o skutečného zakladatele moderního satanismu, a tím není nikdo významnější než můj veliký oblíbenec Friedrich Nietzsche, který byl Satanskou biblí akorát vykraden plus k tomu navíc krajně zjednodušené učení Aleistra Crowleyho. Ano, altruismus je někdy slabost, ale někdy naopak síla. Pokud se jedná o stádní instinkt, je to slabost. Pokud se jedná o aristokratickou obětavost, je to známka síly. Ostatně by se v současné době měly řešit vážnější problémy, zajímalo by mě jak se Vaše organizace „silných“ egoistu staví k otázce pandemie. Tady se ukáže skutečná inteligence nebo maskovana stupidita. Ave Satanas.

  2. 3. 2021 at 21:38
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Ještě dodatek k mému komentáři. Nejsem Vaším kritikem, ani zrádcem, to aby nedošlo k nedorozumění. Radím Vám pouze k boji proti tomu celosvětovému travici jménem Křesťan pouze účinnější zbraně. Satanismus svůj boj s křesťanstvím neprohral, jak tu někdo tvrdí, pouze ho ještě nevyhrál. Bratři a sestry pekel, hurá dál do boje proti hlouposti, předsudkům a stadnosti zbraní jménem Logika. A porazit zlo jeho vlastními zbraněmi!

  4. 3. 2021 at 17:44
  • Žeruhmyz Reply

   Základ celé té hoaxdemie opravdu vytvořilo křesťanství, nebo spíš žido-křesťanství. Je to poměrně složité na vysvětlování, Kristova oběť znamená ukřižování realitní hyperboly (v podstatě to způsobuje obživnutí dvourozměrných entit, které se pak živí mrtvým životem).
   Chrysos = Zlato
   ChrisTos = Kristus
   Zlaté fluidum = Flu-ID-um ZLAté (flu je anglicky chřipka, takže umělá, virtuální chřipka)
   Křesťanství a obecně abrahámovská náboženství plus hinduizmus stojí na víře v Boha Stvořitele, což je obrovský blud (žel tomu věří i spousta satanistů). Stačí opravdu logicky myslet. Na počátku je prostor a pohyb v jednom ve stavu neprojevení, což znamená pasivní, sebepozorující klid, což je ženský atribut. Elementární pole energie má charakter lůna (srdce). Žena znamená uvnitř, muž znamená vně. Takže základní síla všeho v bytostné rovině má charakter Stvořitelky (pěkná hříčka je SATAN – TA NÁS).
   Had v rajské zahradě byla Stvořitelka (!), která vystupuje ve dvojroli.
   Je třeba používat zlo jako sloučený dvojprvek – TEMNOHRU. Zlo v jeho životu nepřátelské verzi pak nemá kde působit.

   4. 3. 2021 at 20:34
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Slovní hřiště je pěkná věc, třeba uvažovati také prakticky. Díky hloubce Nietzscheho učení jsem pochopil prapodstatu ateisticky pojatého satanismu který je pro praktický život použitelný více než jakási gnose. Sám Nietzsche určitou gnosi ukázal. Gnosi neokultni, gnosi racionální, gnosi antikrist = hříčka antikritika, antikritika Vůle k pravdě. Antikrise = boj proti nihilismu. Zlo mám na mysli zlomený rozum. 🙂

  5. 3. 2021 at 1:33
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Rozhovory se Satanem, hodnotné dílo. Veškerá úcta pane Valtere. Nepatřím k těm rádo by satanistum co nadále věří v Boha stvoritele Jahve natož ve výkupní smlouvu prostřednictvím černého psance Ježíše Nazaretskeho. Nazaretsky byl moudrý filosof který ukázal mnohé ale tím jeho velikost také končí. Ale taky nejsem žádný nacionalista a nemám v lásce antisemitismus v jaké koli podobě. Ostatně jsem nedávno dočetl celý Mein Kampf a uznávám že má v mnohém pravdu. Až na ten zmíněný vyhroceny antisemitismus a vysinuty pangermanismus. Ale mám zde také těži, že v současné době by měl Satanismus být zbaven přebytečných bojů s křesťanstvím a více směřovat svůj názor k positivni formě ideologie. Nietzsche, navzdory tomu že tu byl dříve než Církev Satanova, už takový positivni svetonazor vypracoval. Nejen dílo Antikrist, dále také Genealogie morálky, Duševní aristokratismus, Mimo dobro a zlo, O pravdě a lži ve smyslu nikoliv morálním, Tak pravil Zarathustra netřeba zmiňovati. Samozřejmě, nebýt Církve Satanovy, těžko bych takové proudy začal studovat. Pokud jde o Satanovu komunitu, nemám názor, pouze pozoruji z povzdali jako nezávislý kandidát. Ono se časem všechno krystalisuje do podoby snad ne Krista ale křišťálu. 🤟

  5. 3. 2021 at 2:10
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Ještě drobná oprava. Friedrich Nietzsche nebyl satanista, ale modernista. Nemohl být satanistou, jelikož si ho cení i katolický profesor montsenior Tomáš Halík. Ostatně, sataniste se neangazuji jako profesoři ale většinou jako burzovní inženýři. Pouze se o myšlenky Nietzscheho řada moderních satanistu opírá, zejména právě v boji proti pretvarce a stadnosti.

  6. 3. 2021 at 18:32
 • Zelfosfóra Reply

  Satanizmus kromě přirozenosti je archetypální myšlení. Musí se vyjít z Ničeho a všechno si samostatně odvodit. Jinak to je jen kopírování, pozérství a parodie.

  7. 3. 2021 at 20:51
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Však samotná tradiční černá mše je kopie a parodie katolické mše. Dokud nepřišel na světlo Anton Szandor LaVey.

  8. 3. 2021 at 12:47
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Nebo BYL Nietzsche opravdu satanista? Když tak mě opravte. On ovšem vůbec nepsal ani zmínku o Satanovi a už vůbec nic o magii. Psal o Dionysovi, to možná souvisí se Satanem.

  8. 3. 2021 at 16:16
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Ostatně mám z Chrámu Církve Satanovy danou směrnici podle které určit zda byl Nietzsche satanistou či nikoliv. Hlásal Vůli k moci. Imnho mám odpověď. Ave Satanas.

  8. 3. 2021 at 21:20
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Ostatně mám z Chrámu Církve Satanovy danou směrnici podle které určit zda byl Nietzsche satanistou či nikoliv. Hlásal Vůli k moci. Imnho mám odpověď.

  8. 3. 2021 at 21:24
 • Adam azazel Sobotka Reply

  Satanismus JE náboženství. Češi jsou zmatení v tom českém slově kde slyší slovo bože. Jako právě pan Big Boss. To slovo znamená znovunavazani.

  21. 3. 2021 at 19:04

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *